PSM - Φωτογραφικό Υλικό

Φωτογραφίες από δράσεις του Προγράμματος.
1. Alumni Days
Σύντομες επισκέψεις/ ομιλίες αποφοίτων μας για την εμπειρία και εφόδια που αποκόμισαν από τα ΜΙΕΕΚ καθώς και παρουσίαση του έργου/ της εταιρείας τους.
28/09/2021 Αντρέας Παναγή, Purchaser, Columbia Shipmanagement
05/10/2021 Χρίστος Κωνσταντίνου, Head οf Exports, Remedica
2. Guest Speaker: Dr. Anthony Koyzis, Full Professor, University of Wisconsin, “Introduction to Management and Leadership”, 29/09/2021
3. Εκπαιδευτική Εκδρομή στο Τμήμα Αγορών και Αποθήκης, Ξενοδοχείο Ajax, 19/10/21 με θέμα «Διαχείριση Αγορών και Αποθήκης»
4. 23/10/2021 Έκθεση «Θάλασσα»
5. 2/11/2021 Επίσκεψη Δρας Άντρης Θεοδώρου, Λειτουργός Τμ. Ευρωπαϊκών Υποθέσεων και Προγραμμάτων του ΚΕΒΕ, για να επεξηγήσει στους φοιτητές μας τις λεπτομέρειες του διαγωνισμού «Sea of Experience» στην οποία θα συμμετάσχουμε.
6. 12/11/21021 Επίσκεψη κ. Σπύρου Τσιγαρίδα, Compliance & Sustainability Senior Manager, GP General Procurement Co. Ltd. (GENPO), με θέμα «Ναυτιλιακή Πρακτόρευση & Εφοδιασμός Πλοίων»
7. Επίσκεψη κ. Ευθυμίου Χρυσοστόμου, ΚΝΕ, με θέμα «Ο Ρόλος του Κυπριακού Ναυτιλιακού Επιμελητηρίου στην Προώθηση της Κυπριακής Ναυτιλίας», 15/11/2021
8. Επίσκεψη κ. Δημήτρη Κωνσταντινίδη, Chief Ship Management Officer, LEMISSOER Navigation Co. “Ship Supply”, 16/11/2021
9. Επίσκεψη Υφυπουργού Ναυτιλίας για γνωριμία με τους φοιτητές των ΜΙΕΕΚ και ανταλλαγή απόψεων σε θέματα ναυτιλίας. 22/11/2021
10. Επίσκεψη κ. Παναγιώτη Αγγελίδη, Senior Operations Manager, Oceanic, με θέμα “Waste Management”, 23/11/2021
11. Επίσκεψη κ. Χριστίνας Χριστοφόρου, Head, ICS Cyprus Branch με θέμα «Ο Ρόλος του ICS στην Δικτύωση κι Ενημέρωση στο Χώρο της Ναυτιλίας», 01/12/2021
12. Frederic University
13. Διοργάνωση συζήτησης πάνελ «Ναυτιλία: Νέο Περιβάλλον και Προοπτικές» Πάνελ: Αλέξης Ιωσηφίδης, Αναπλ. Γ.Δ. ΚΝΕ, Δέσποινα Παναγιώτου Θεοδοσίου, CEO Tototheo Maritime Company, Πρόεδρος WISTA, Ξάνθος Κυριάκου, Εμπορικός Δ/ντης, CSM, Πρώην Πρόεδρος ICS, Capt. Aleksander Legowski, Intership Navigation Συντονίζει: Σωτήρης Καμπανέλλας, Group Controller-GLM, Αντιπρόεδρος YoungShip Cyprus
14. Η πρώτη (από πολλές) πλήρεις υποτροφίες του Institute of Chartered Shipbrokers (ICS) για το πιστοποιητικό Understanding Shipping στον φοιτητή με την υψηλότερη βαθμολογία στον κλάδο "Διαχείριση Αγορών και Προμηθειών - Ναυτιλιακά"
15. Πρακτική άσκηση φοιτητών του κλάδου στο Freeport, Malta
16. MIEEK PSM students Kyriaki Konstantinou, Rafaelia Panteli, and Christiana Mina are the winners of the competition Sea of Experience: "Improving Supply Chain Management to Minimize Waste on Cruise Ships." The program was funded by the European Maritime and Fishers Fund - EMEF.